Atatürk’ün Samsun’a Çıkışının 100. Yıldönümü Muğla’da Coşkuyla Kutlandı


 
 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun’a çıkışının 100. Yıldönümü ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Muğla Atatürk Stadyumunda gerçekleştirilen törenle kutlandı.
 
Kutlama programında Muğla Valisi Esengül Civelek, Muğla Milletvekilleri Yelda Erol Gökcan, Süleyman Girgin ve Burak Erbay,  Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar yer aldı.
 
Atatürk Stadında saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda Aksaz Deniz Üs Komutanlığı bandosu konser verdi.
 
Törende, Rahvan binicilik sporcularının geçişi, 19 Mayıs oratoryosu, zeybek gösterisi ve spor ekiplerinin gösterileri yapıldı. Yarışmalarda dereceye giren milli sporculara ödülleri Vali Civelek ve protokol üyeleri tarafından verildi.
 
Programın son kısmında ise Muğla’dan Samsun’a giden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bisiklet takımının Samsun Valisinden aldığı Türk Bayrağı Vali Esengül Civelek’e teslim edildi. Bayrağı öperek teslim alan Vali Civelek, Türk bayrağını Muğla'ya taşıyan bisikletçilere teşekkür etti.
 
Program sonunda Vali Civelek ve protokol üyeleri, Sınırsızlık Meydanı’nda kurulan stantları gezerek gençlerden düzenlenen etkinlikler hakkında bilgi aldı.