Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı


 
 
Muğla Vali Vekili Fethi Özdemir başkanlığında Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı.
 
Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Vali Vekili Fethi Özdemir’in yanı sıra; Vali Yardımcısı Turgut Çelenkoğlu, 13 ilçe Kaymakamı, kurul üyesi kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve Yeşilay Muğla Şube Başkanı Şadi Pirci katıldı.
 
Toplantıda, ilk olarak İl Sağlık Müdürlüğünce uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele kapsamında yapılan çalışmalar, koruyucu ve önleyici hizmetler ve il geneli Uyuşturucu ile Mücadele Yerel Eylem Planı ve Tütün Kontrolü Yerel Eylem Planı hakkında yürütülen çalışmalar hakkında bilgilendirme yapıldı.
 
Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrencileri bağımlılık riskinden korumak, okullarda güvenli ortamların sağlanmasına yönelik alınan koruyucu ve önleyici tedbirler hakkında katılımcılara bilgi verildi. Ardından Yeşilay Muğla Şube Başkanlığı tarafından bağımlılık konusunda yapılması planlanan çalışmalarla ilgili sunum yapıldı.
 
Sunumların ardından katılımcıların görüş ve önerilerinin paylaşıldığı Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, yapılan değerlendirmenin ardından sona erdi.